fbpx

Kreatywny Weekend #07

3 min. czytania
Tablet graficzny, kalendarz, zegarek, kawa
Opublikowano dnia: 27 maja, 2019

W 2016 roku, pisząc pierwszy wpis z serii Kreatywny Weekend zakładałam wiele rzeczy. Jedną z nich było to, że będę pokazywać nawet nieukończone prace. Wtedy bardzo chciałam rysować w komiksowym stylu i do dziś uwielbiam to robić.

Tym razem w Kreatywnym Weekendzie pojawią się jednak rysunki w innym stylu. Niedawno odkryłam Angela Ganev i przepadłam! Moja pierwsza myśl – chcę tak rysować!

Już od jakiegoś czasu mówiłam, że chciałabym więcej malować, więc w maju założyłam sobie, że poświęcę minimum 4 godziny tygodniowo na rysowanie. To było takie optymalne założenie, ponieważ często mam tak, że jak siądę do rysunku to spędzam nad nim więcej niż godzinę, a innego dnia nie mam na to w ogóle ochoty.

Postanowiłam też dać znowu szansę Photoshopowi w kwestii rysowania. Wielu artystów korzysta właśnie z niego, więc uznałam – co mi szkodzi. Zwykle puszczam sobie serial wieczorkiem, odpalam komputer i tworzę. W ciągu dnia w wolnych chwilach oglądam kanał Angela i próbuję coś od niego podłapać.

Co narysowałam w maju?

W ciągu miesiąca pracowałam nad 9 rysunkami, skończyłam jedynie 2. Reszta wciąż jest w trakcie, a niektórych chyba już nawet nie tknę, ale tak jak obiecywałam w zamierzchłych czasach – pokazuję wszystko, co udało mi się zrobić w tym miesiącu. Nad wieloma rzeczami jeszcze muszę popracować (matko kochana, włosy to wciąż moje przekleństwo), ale widać, że w ciągu miesiąca zrobiłam jakiś progres.

Portret
Dziewczyna z maszyną do szycia
Inspiracja – Joulenka.pl
Dziewczyna przy szafie
Inspiracja – Joulenka.pl
Hannah
Inspiracja – Ashley Benson
Sabrina
Inspiracja – Chilling Adventures of Sabrina
Portret
Dziewczyna z maszyną do szycia
Inspiracja – Joulenka.pl
Dziewczyna bokeh
Dziewczyna z książką

Skończyłam jedynie portret inspirowany Ashley Benson i dziewczynę z książką. Skóra Ashley wydaje mi się trochę ziemista i nad tym nadal muszę pracować 🙈 Aktualnie rzeźbię Sabrinę (przyjrzyjcie się koronie – dla mnie sztos!) i pewnie niedługo pojawi się gdzieś gotowa praca. Jak widzicie parę razy próbowałam narysować Julię, ale muszę jeszcze dużo ćwiczyć, żeby zrobić coś ładnego 😏

To tyle! Myślę, że wbrew pierwotnym założeniom Kreatywny Weekend będzie się pojawiał raz w miesiącu, żebym mogła zbiorczo Wam opisać co się u mnie rysowało. Od czasu do czasu pokazuję też bieżące postępy na Stories, więc zapraszam Was na Instagram, jeśli jesteście ciekawi.

Program, w którym wykonałam rysunki: Adobe Photoshop CC 2019