Logo Wild Jungle

52 książki w 2020 roku – półroczne podsumowanie

52 ksiazki 2020

Jak co roku postawiłam sobie cel, by przeczytać minimum 52 książki w 2020 roku. Niedawno pytałam się Was czy chcecie przeczytać półroczne podsumowanie wyzwania i zgodnie zagłosowaliście, że takie podsumowanie powinno powstać. A więc jestem!

Spisując listę z mojego konta na Lubimy Czytać zauważyłam, że w pierwszym półroczu mocno postanowiłam na książki, które wydawane były w seriach. 2019 rok zakończył się, a 2020 zaczął serią z Geraltem z Rivii. Później kontynuowałam czytanie cyklu Arabska żona. A po przeczytaniu wpisu Ani Kęski z aniamaluje utonęłam w książkach z Panem Samochodzikiem. Od marca do czerwca na czas izolacji miałam wykupiony abonament na Legimi* i wykorzystałam go właśnie głównie na czytanie Pana Samochodzika i książek Mroza. Czy żałuję, że nie poświęciłam go na czytanie nowości? Ani trochę! Ale, przejdźmy do podsumowania.

Wiedźmin Geralt z Rivii – Andrzej Sapkowski

Jak wspominałam w podsumowaniu wyzwania z 2019 roku, po obejrzeniu serialu Wiedźmin od Netflixa byłam skonfundowana i chciałam przeczytać książki, żeby uporządkować informacje. Książki o Wiedźminie czyta się szybko. Nie ma w nich wielu opisów, jest dużo dialogów i w moim odczuciu są napisane prostym językiem. Przeczytanie wszystkich książek zajęło mi niecałe dwa tygodnie. Historia Geralta i Ciri tak mnie wciągnęła, że z pewnością do niej wrócę.

1. Czas pogardy

2. Chrzest ognia 

3. Wieża jaskółki

4. Pani Jeziora

5. Sezon Burz

Głosy z zaświatów – Remigiusz Mróz

6. Głosy z zaświatów

Głosy z zaświatów do druga część cyklu o Sewerynie Zaorskim. Listy zza grobu nie za bardzo mnie wciągnęły i tak jak pisałam w poprzednim podsumowaniu – niespecjalnie pamiętam ich fabułę. W tym wypadku nie było inaczej. Średnia książka, dałam szansę, bo lubię czytać Mroza, ale po raz kolejny czegoś mi tu brakowało.

52 książki w 2020

Chór zapomnianych głosów – Remigiusz Mróz

Chór zapomnianych głosów był pierwszą książką Mroza jaką przeczytałam. Na kontynuację trzeba było trochę poczekać, ale było warto! Jako że pierwszą część czytałam dobre parę lat temu postanowiłam ją sobie odświeżyć, a później zabrać się za część drugą. Obie mnie nie zawiodły i jeśli lubicie klimaty podróży w kosmos i życia ludzi w przyszłości – polecam.

7. Chór zapomnianych głosów

8. Echo z otchłani

Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie – Kelsey Miller

9. Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Ta książka chodziła za mną od czasu, kiedy Bastalena pokazała ją u siebie na Instagramie. Kiedy przemknęła mi w katalogu Legimi od razu dodałam ją do swojej listy. Super było poczytać od czego zaczął się serial Przyjaciele, jak wyglądał proces zatrudniania głównych bohaterów i wszystko, co działo się później! Zwykle tego typu książki mnie nie wciągają, ale tą przeczytałam w jeden dzień!

Arabska żona – Tanya Valko

Serię Arabska żona czytałam do rozluźnienia w zeszłym roku. Po przeczytaniu pięciu tomów jeden za drugim trochę się znudziłam i postanowiłam odłożyć resztę na później. W marcu znowu potrzebowałam wrócić do czegoś luźnego i przypomniałam sobie o tych książkach. Arabski mąż, Arabski syn i Arabski raj to kontynuacja serii. Książki są idealne, jeśli szukacie czegoś niezobowiązującego.

10. Arabski mąż

11. Arabski syn

12. Arabski raj

13. Dylemat

Tutaj liczyłam na fajny thriller, niestety się rozczarowałam. Książka mnie nie porwała.

Pan Samochodzik – Zbigniew Nienacki

Seria z Panem Samochodzikiem była dla mnie wyjątkowa. W podstawówce tata zachęcił mnie do przeczytania przygód pana Tomasza i pamiętam, że chłonęłam jedną książkę za drugą. Ania napisała o serii na swoim blogu w idealnym dla mnie momencie. Był czas kwarantanny, psychicznie czułam się nie najlepiej i szukałam czegoś, co sprawi, że poczuję się cieplutko i przyjemnie. Pan Samochodzik był idealny! Czytałam praktycznie jeden tom w ciągu półtora dnia i brałam się za kolejny. Wróciły fajne wspomnienia i bardzo się cieszę, że wróciłam do książek z dzieciństwa.

14. Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców

15. Pan Samochodzik i templariusze

16. Pan Samochodzik i księga strachów

17. Pan Samochodzik i niesamowity dwór

18. Pan Samochodzik i kapitan Nemo

19. Pan Samochodzik i zagadki Fromborka

20. Pan Samochodzik i Fantomas

21. Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic

22. Pan Samochodzik i Winnetou

23. Pan Samochodzik i Niewidzialni

24. Pan Samochodzik i złota rękawica

25. Pan Samochodzik i człowiek z UFO

52 książki w 2020

Challenge Accepted. Celeste Barber – Celeste Barber

26. Challenge Accepted. Celeste Barber

Uwielbiam Celeste i odkąd usłyszałam o jej książce chciałam ją przeczytać. Książka Celeste to zbiór historii z jej życia, opowiadanych w zabawny, typowy dla niej sposób. To historie o jej drodze do sławy, walce z kompleksami i trudnościami życiowymi. Jeśli lubicie Celeste, to polecam!

Podróż Cilki – Heather Morris

27. Podróż Cilki – Heather Morris

Podróż Cilki była niesamowicie wciągająca. Miejscami postawa bohaterki mnie irytowała, ale ogólnie – historia była pięknie opowiedziana, wciągająca i wzruszająca.

Ekstradycja – Remigiusz Mróz

28. Ekstradycja – R. Mróz

Mam wrażenie, że każda kolejna część Chyłki jest coraz bardziej naciągana. Dodatkowo częstotliwość publikowania kolejnych części jej przygód jest trochę przerażająca. Jak pisałam w poprzednim podsumowaniu – czytam już tylko z ciekawości jak to się skończy. 

Podsumowanie

Myślę, że czas przerwać ten cykl serii i zabrać się za pojedyncze historie! Szczerze powiem, że w tym pierwszym półroczu potrzebowałam poczytać wielotomowe książki. Cieszę się, że przeczytałam Wiedźmina i w końcu dowiedziałam się, o co cały ten szum. Cieszę się, że wróciłam do czasów dzieciństwa i przeczytałam znowu wszystkie tomy Pana Samochodzika. Zastanawiam się jeszcze nad opowiadaniami o Tomku. Pamiętacie Tomka w Krainie Kangurów? To też były książki, które chłonęłam w dzieciństwie i może znowu się za nie zabiorę. Obecnie próbuję przebrnąć przez Opowieść Podręcznej. To już moje trzecie podejście i jest to ostatnie. Jak nie dam rady przeczytać, to odpuszczam 😅.

Pierwsze półrocze zakończyłam 28 książkami na koncie. Myślicie, że dam radę przeczytać 52 książki w 2020 roku?

A Ty ile książek przeczytałaś w pierwszym półroczu?

* Zapisując się z podanego linka otrzymujesz 30-dniowy bezpłatny dostęp do platformy Legimi. 30-dniowy dostęp otrzymasz, jeśli wcześniej nie korzystałaś z Legimi. Jeśli przedłużysz abonament (opłacając go) mój abonament zostanie przedłużony o 2 tygodnie.

Udostępnij:

Inne wpisy