Logo Wild Jungle

Jak tworzyć piękne napisy? – Fake Calligraphy

Hand Lettering robi się bardziej i bardziej popularny. Hand Letteringiem interesuję się od ponad roku. Był dla mnie idealną alternatywą podczas pisania w moim Bullet Journalu. Dzięki inspiracjom z Pinterestu mogę tworzyć piękne napisy, które dodają mojemu plannerowi uroku. Już kiedyś pisałam Wam, jak zacząć swoją przygodę z Hand Letteringiem. Ten wpis poświęcony jest Fake Calligraphy, już Wam wyjaśniam o co chodzi.

Dla wielu osób pisanie stalówką jest trudne i podchodzą do niej z wielką niechęcią. Jakiś czasu temu sama kupiłam specjalne pióro do kaligrafii i dość szybko się zniechęciłam. Pióro leży nieużywane – może za jakiś czas do niego wrócę. Mimo małej katastrofy, bardzo chciałam tworzyć piękne napisy w swoim Bullet Journalu, które niekoniecznie będą wyglądać śmiesznie, a raczej bardziej elegancko. Odwiedziłam swojego ulubionego Pinteresta i zaczęłam przeglądać różne poradniki. Okazało się, że kaligraficzne pismo można imitować!

Potrzebne przybory

O przyborach, których użyję do tego poradnika pisałam już kiedyś w poście o adresowaniu kopert.

Fake Calligraphy przybory

Obowiązkowo:

  • Kartka (u mnie jest to szkicownik)
  • Ołówek
  • Gumka do gumowania
  • Linijka
  • Wybrany cienkopis

Opcjonalnie:

  • Grubszy pisak
  • Ulubiona muzyka
  • Filiżanka kawy

Od czego zaczynamy?

Jeśli, tak jak ja, piszecie po czystej kartce, pierwszym krokiem jest narysowanie ołówkiem linii, w których będziecie wykonywać swój napis. Zaczniemy od trzech poziomych linii.

Fake calligraphy - linie

Wykonujemy ołówkiem nasz napis. Używam ołówka, ponieważ pisanie odrazu cienkopisem zwykle kończy się u mnie pomyłkami. Powinien to być „pisany” napis, jeśli chcemy imitować kaligrafię. Jeśli potrzebujecie inspiracji, to zajrzyjcie na Pinterest – tu macie tablicę, na której zapisuję różne fonty.

Fake calligraphy

Imitowanie kaligrafii

Najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie. Pewnie pisząc, nie przykładacie do tego większej uwagi, ale zwykle, gdy pociągamy długopisem w dół dociskamy go mocniej do kartki. W ten sposób też tworzy się napisy Brush Penem. Po prostu – dorysowujemy grubsze kreski w miejscach, w których pisalibyśmy w dół. Wciąż pracujemy ołówkiem – na wypadek pomyłki.

Fake calligraphy linie

Gotowe? Bierzemy się za cienkopis!

Pierwszym krokiem będzie poprawienie samego napisu (bez dodatkowych linii).

Fake calligraphy linie

Kiedy to zrobimy, poprawiamy dodatkowe linie. Możecie od razu je wypełnić albo jak ja – najpierw zaznaczyć kontur i wymazać ołówek.

Fake calligraphy linie

Jeśli nie wypełnialiście napisu odrazu, to teraz możecie użyć grubszego mazaka. Ja zaczynam od mazaka, a później poprawiam węższe miejsca i szczegóły Staedtlerem Permament Lumocolor.

Fake calligraphy wypełnienie
Fake calligraphy wypełnienie

Skończyliśmy!

Jak widzicie, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki Fake Calligraphy możemy imitować kaligraficzne pismo, bez uczenia się jak używać stalówki. Z pewnością jest to fajna alternatywa do wykonywania nagłówków, jeśli prowadzicie Bullet Journal, do adresowania kopert, czy podpisywania etykiet na prezentach. U mnie jest używana praktycznie każdego dnia 😉

Fake calligraphy
Fake calligraphy
Udostępnij:

Inne wpisy