Jak naprawić pomyłki w bullet journalu

Jak naprawić pomyłki w Bullet Journalu?

Pomyłki w Bullet Journalu mogą być naprawdę frustrujące, w szczególności, kiedy chcemy pokazać nasze piękne rozkładówki na Instagramie czy Pintereście. Łatwo się zniechęcić, gdy tworzymy coś, co w zamyśle miało wylądować na zdjęciu, a zrobiliśmy bazgroły niepasujące do reszty.

Nie ma nic złego w inspirowaniu się zdjęciami innych twórców, jednak nie możemy wiecznie oczekiwać od siebie perfekcjonizmu. Szczególnie, gdy regularnie używamy naszego notatnika. Czasami łatwiej jest zrezygnować z artystycznej rozkładówki. Każdy z nas jest inny, każdemu odpowiada inny sposób planowania i nie ma absolutnie nic złego w prostej, minimalistycznej rozkładówce. W końcu system możesz w całości dopasowywać do siebie!

Sama czasem tworzę piękne artystyczne rozkładówki, którymi dzielę się z obserwatorami na Instagramie. Takie rozkładówki wymagają ode mnie dużego nakładu pracy, ale tworzenie ich to przyjemność. Czasami jednak potrzebuję zrobić coś na szybko. Więc niektóre są bardzo proste, ale wyglądają estetycznie. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gloria (@wheninjungle)


Jeśli również tworzycie bullet journal, to wiecie, że pomyłki są nieuniknione. Czasami zupełnie nieświadomie napiszemy dwa razy pod sobą „wtorek”, a czasami rysunek jest po prostu nie taki, jak byśmy chcieli. Ale przecież nikt nie będzie wyrywał całkiem dobrej strony z powodu jednego malutkiego błędu, prawda? W końcu istnieje kilka prostych sposobów, by temu zaradzić.

 

Najprostszy sposób na zakrycie pomyłki – Washi Tape

Washi Tape

Washi tape to papierowa dekoracyjna taśma klejąca. Może być przydatna w zakryciu każdej pomyłki w notatniku – krzywo narysowanych linii, literówki czy złego napisu. Działa w każdym miejscu! Dzięki temu, że jest papierowa, a klej na niej nie jest zwykle bardzo mocny, można ją zawsze delikatnie odkleić i poprawić.

Wielu bullet journalistów używa washi tape do zakrywania swoich błędów. Nikt nie domyśla się, że gdzieś tam pod spodem ukrywa się krzywa linia czy inny babol. Washi można używać również do ozdabiania notatnika. Może okazać się, że dzięki małej pomyłce, Twoja rozkładówka będzie wyglądała jeszcze lepiej. Bez dużego wysiłku!

Washi tape można kupić między innymi we Flying Tiger Copenhagen, Pepco, Empiku czy Ikei. Zdarzają się również w Biedronce i Lidlu. Największy wybór jest na prawdopodobnie na Aliexpress 😉 

 

Naklejki i karteczki Post-It

Karteczki post-it

Bardzo łatwym sposobem na zakrycie większych błędów jest użycie gotowych naklejek lub karteczek samoprzylepnych. Po prostu przyklejamy w danym miejscu karteczkę z ważną informacją i po sprawie!

Piękne naklejki znajdziesz w sklepie Ogarnięte, Devangari i oczywiście na Aliexpress.

 

Wytnij zdjęcie z gazety lub wydrukuj własne

Niezawodnym sposobem na większe buble jest przyklejenie gotowego zdjęcia. Ozdabianie Bullet Journala zdjęciami również jest niesamowicie popularne na Instagramie! Zdjęcia możesz wyciąć ze starej gazety albo wydrukować.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gloria (@wheninjungle)

W dodatku wyglądają mega estetycznie! I możesz łączyć je z washi, rysunkami i ładnymi cytatami. I jeśli masz w domu gazety lub drukarkę, nie poniesiesz praktycznie żadnych kosztów.

 

Wymazywalne długopisy i zakreślacze

Zakreślacze Pilot Frixion

Jak zminimalizować konieczność zakrywania błędów? A no zaopatrzyć się w wymazywalne długopisy i zakreślacze. Najpopularniejsze to te firmy Pilot, ale jestem pewna, że jak poszukacie, to znajdziecie ich więcej. 

Każdy z nich jest zakończony gumką, która służy do wymazywania tuszu dokładnie tak, jak wymazuje się ołówek. Ja posiadam zestaw pastelowych zakreślaczy i przerobiłam kilka długopisów. Dla mnie te z czarnym tuszem są trochę zbyt wyblakłe. Zakreślacze znajdziecie też w bardziej „intensywnych” kolorach 😉

 

Korektor w taśmie

Korektor jest chyba najmniej estetycznym sposobem, ale również działa i czasem jest konieczny. Warto zaopatrzyć się w taki w taśmie – nie robią się z niego plamy i wybrzuszenia na kartce 😉

Te kilka sposobów zawsze u mnie działa. Ostatecznością jest sklejenie dwóch kartek lub wyrwanie tej jednej, i zaczęcie od nowa. Pomyłki zdarzają się każdemu i warto wiedzieć, jak łatwo z nich wybrnąć.

A kto wie, może właśnie dzięki pomyłce zrobicie coś jeszcze lepszego?

Podziel się:

Zobacz

Inne wpisy

Tapeta na kwiecień 2022

Tapeta na kwiecień

Witam Was 1. kwietnia! Za nami już cały kwartał, ale ten czas szybko leci! Jak tam Wasze nastroje? Ten śnieg za oknem dzisiaj trochę zbił

Tapeta na marzec 2022

Tapeta na marzec

Tapeta z kalendarzem na marzec Tapeta na marzec występuje w czterech wersjach. Mamy wersje z kalendarzem po prawej i po lewej stronie. Tapetę na komputer

Tapeta z kalendarzem na luty 2022

Tapeta na luty

Witam Cię w lutym! Mam dla Ciebie kolejną tapetę z kalendarzem (tutaj możesz pobrać styczniową) i piękną malowaną ćmą :). Połączenie szarego i różu na

Organizacja 2022

Pakiet do planowania na 2022 rok

Z mały opóźnieniem, ale już jest – pakiet planerów do zaplanowania idealnego 2022 roku! To już piąta edycja rocznego pakietu do planowania na moim blogu.