Logo Wild Jungle

Książki Keri Smith – Kreatywna destrukcja

Wiele osób szaleje na punkcie Keri Smith. W czasie premiery w Polsce półki w Empiku uginają się pod ciężarem ciekawie zatytuowanych książek z dziwnymi zadaniami w środku. Wszyscy pytają „O co z tymi książkami chodzi?” „Po co wydawać pieniądze na książki, które masz zniszczyć?” Keri Smith jest kanadyjską ilustratorką. Książki jej autorstwa to tzw. dzieło otwarte. Książki, które mają zostać dokończone przez czytelnika. To Ty decydujesz co znajdzie się w Twojej książce. Ty decydujesz czy wykonasz zadania dokładnie według polecenia – na przykład uwiecznisz swój obiad pocierając o strony jedzeniem – czy może podejdziesz do zadania od innej strony, pobudzisz swoją kreatywność i zrobisz coś inspirującego.

Zniszcz ten dziennik

Zniszcz Ten Dziennik

Jak sama nazwa wskazuje jest to książka, którą mamy zniszczyć. Możemy go zrzucić z dużej wysokości, ciągnąć na sznurku przez miastoczy zabrać pod prysznic. Już na pierwszej stronie książki widzimy podtytuł kreatywna destrukcja. Możesz postępować zgodnie z zasadami, co oczywiście mogłoby być niesamowicie ciekawe i widzę, że bardzo dużo osób tak właśnie robi. Możesz też zamienić destrukcję wokół siebie w kreację i zacząć żyć twórczo. Innymi słowami – pobudzić mózg do myślenia i wykonać zadania, ale z dużą dozą kreatywności. Dziennik nie jest wykonany z wysokiej jakości papieru – i bardzo dobrze. W końcu przeznaczony jest do niszczenia. Niektóre zadania odstraszają, ale w końcu nikt nie każe Ci dosłownie nawozić strony i nosić książki z ziemią w torebce.

Cena: od 15zł (ceneo.pl)

Zniszcz Ten Dziennik i Kawa

To Nie Książka

W Nie-Książce pojawiają się niebieskie napisy i czarno-białe zdjęcia. Zadania zupełnie różnią się od tych, które można znaleźć w Dzienniku. Naszym zadaniem jest stworzenie własnej Nie-Książki, wypełnienie jej przedmiotami, opisami rzeczy, które doświadczaliśmy podczas wykonywania zadań. Można by nawet powiedzieć, że Nie-Książka jest bardziej osobistym stworem. Jeśli pytacie, skoro to nie książka, to czym jest? Odpowiedzieć na to pytanie może tylko jej właściciel.

Cena: od 17zł (ceneo.pl)

Zniszcze ten dziennik strona tytułowa

Zniszcz Ten Dziennik. Wszędzie

Zniszcz Ten Dziennik. Wszędzie jest kieszonkową [powiedziałabym, że wręcz mobilną] wersją Zniszcz Ten Dziennik. Kusi nowymi zadaniami, niską ceną i niewielkim rozmiarem. Ideą tej książeczki jest niszczenie jej w każdym możliwym miejscu. Obiecanych nowych zadań jest tak naprawdę niewiele, duża część to zadania wymyślone przez nabywcę książki. Dziennik nie zajmuje dużo miejsca, waży niewiele i bez problemu zmieści się do torebki. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem, macie dużą wersję i kuszą Was nowe zadania, to wydaje mi się, że nie warto zawracać sobie głowy.

Cena: od 8zł (ceneo.pl)

Seria Keri Smith

Ceny książek nie są niebotycznie wysokie, sam pomysł uważam za świetny. Na allegro można dostać cały zestaw w niewielkiej cenie, zdarzają się również promocje w sklepach stacjonarnych. Z pewnością pobudzają kreatywność, zmuszają do myślenia i można się przy nich świetnie bawić. 23 września w Polsce premierę ma kolejna odsłona – Bałagan. Na Pintereście można podejrzeć strony z amerykańskiej wersji książki, jeśli ktoś jest zainteresowany 😉

A Wy? Co Wy sądzicie o książkach Keri Smith? Uważacie, że to bezsensowny wydatek czy może tak jak ja lubicie szukać nowych sposobów na pobudzenie kreatywności?

Udostępnij:

Inne wpisy