Bullet Journal Netflix

Kolekcje w Bullet Journalu

Czym są kolekcje w bullet journalu? Jak ich używać? Poprzednim razem w ramach cyklu o bullet journalu opowiadałam Ci o modułach. Wyjaśniłam również, że są one pewnego rodzaju kolekcjami. Dzisiaj porozmawiamy sobie o nich szerzej.

Czym są kolekcje w bullet journalu?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bullet journalem zapewne zastanawiasz się czym są te całe kolekcje. Według twórcy systemu, Rydera Carrolla, kolekcje są zbiorem powiązanych ze sobą informacji. I, jak już wspólnie ustaliliśmy w poście Czy Bullet Journal jest systemem dla Ciebie – bujo można dostosować całkowicie do siebie. Co to oznacza w przypadku kolekcji? No właściwie to, że kolekcje, których używasz są również całkowicie zależne od Ciebie.

Kolekcje nie są nieodłączną częścią dziennego planowania.

… A bardziej jego uzupełnieniem. Mogą być wpisem w notatniku lub zajmować konkretne strony. Mogą być rozpisanym długoterminowym projektem czy listą to-do na kilka kolejnych tygodni. Zbiorem oglądanych seriali albo listą rzeczy do spakowania na wyjazd. Tak jak wspomniałam wcześniej – mogą być czymkolwiek, czego w danym momencie potrzebujesz i zawierają wszystko, czego nie zaliczamy do typowego planowania. Chociaż jak pewnie pamiętasz z modułów, w bullet journalu dniówki, tygodniówki i inne rzeczy również nazywane są kolekcjami 😉

Bullet Journal Kolekcje

Środowisko bullet journalistów niesamowicie rozbudowało pojęcie kolekcji, więc w Internecie znajdziesz multum inspiracji. W tym wpisie znajdziesz listę 50 pomysłów na kolekcje.

Przykładowe popularne kolekcje:

  • tracker seriali,
  • lista książek do przeczytania,
  • lista filmów do obejrzenia,
  • śledzenie budżetu,
  • inspirujące cytaty,
  • śledzenie nawyków / snu,
  • dziennik wdzięczności.

Kolekcje są ogromną częścią systemu i prawdopodobnie jednym z powodów, dla którego tyle osób z niego korzysta. Ja sama wykorzystuję głównie śledzenie nawyków. Do pewnego momentu używałam strony do śledzenia snu (dopóki nie zaczęłam korzystać z aplikacji Sleep Town). W moim blogowym bullet journalu przechowuję również listy z pomysłami na posty. Często wracam do Dziennika wdzięczności i zdarza mi się zrobić stronę ze wspomnieniami z danego miesiąca. Dużo rzeczy przechowuję w aplikacjach i kontach internetowych, bo po wypróbowaniu danych kolekcji uznałam, że jest mi tak wygodniej.

Najważniejsze jest to, że kolekcje rządzą się pełną wolnością, więc zachęcam Cię do testowania ich 😉

Inne posty dla początkujących w Bullet Journalingu znajdziesz tutaj.

Do następnego!

Gloria

Podziel się:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Zobacz

Inne wpisy

Organizacja 2022

Pakiet do planowania na 2022 rok

Z mały opóźnieniem, ale już jest – pakiet planerów do zaplanowania idealnego 2022 roku! To już piąta edycja rocznego pakietu do planowania na moim blogu.

tapeta na styczeń 2022

Tapeta na styczeń

Witam Was w 2022 roku! Pierwszy dzień nowego roku spędziłam leżąc na kanapie w dresie i oglądając najnowszy sezon Cobra Kai, zajadając się Opolankami i

Jesienne tapety na telefon

Jesienne tapety na telefon

Dzisiaj coś, czego już dawno nie było na blogu – jesienne tapety na telefon! W zeszłym tygodniu rysowałam ćmy / motyle na iPadzie i pokazałam