Kreatywny Weekend

Kreatywny weekend #01

W okolicach lutego wspominałam o rozpoczęciu nowej serii na blogu – serii rysunkowej. Udało mi się poskładać (gotowe) rysunki z ostatniego okresu i w końcu zebrałam się, żeby Wam je pokazać. Seria dostała nazwę „kreatywnego weekendu” i ma na celu motywowanie mnie i Was do pracy nad kreatywnością, inspirowanie do ciągłego rysowania i rozwijania się. Planuję, że posty będą pojawiać się w każdy piątek – choćbym miała pokazywać Wam same szkice!

Swoje pierwsze prace rysowałam w programie graficznym Krita. Jak to u mnie wygląda? Zawsze zaczynam od szybkiego szkicu. Bez szkicu ani rusz! Wszystkie prace robię na obrazie o rozmiarze 2000×2000 pikseli. Bardziej z przyzwyczajenia, niż z jakiegoś konkretnego powodu. Pierwsze prace, które powstały były czarno-białe. Nie byłam pewna za swoje zdolności, jeśli chodzi o cieniowanie i mieszanie kolorów. A włosy! O matko, to dopiero mnie przerażało.

Leighton Meester rysunek
Jedna z pierwszych prac. Największym wyzwaniem było dla mnie namalowanie włosów tak, żeby uzyskać kok w kształcie warkocza.
Dziewczyna z telefonem rysunek
Później odważyłam się popracować z kolorem. Była to dość szybka decyzja – pierwotnie pierwszy rysunek miał być tylko szkicem postaci namalowanym różnymi kolorami. Jednak kiedy już skończyłam obrys i dodałam kolory postanowiłam zaryzykować i zaczęłam cieniowanie na kolejnych warstwach (w przypadku gdyby wyszła kupa). I udało się! Zakochałam się w kolorze!
Rysunek dziewczyny w płaszczu z kawą
Wciąż nie jestem pewna za swoje umiejętności rysowania oczu, więc z reguły decyduję się na rysowaniem dziewczyn w okularach albo patrzących w dół.
Czarno-biały rysunek kobiety
Kobieta w czapce rysunek
Pierwsza praca w kolorze – obrys został, dodając rysunkowi większej dokładności.

Po wielu godzinach spędzonych w Kricie, wielu pracach, które nie zostały skończone – ale możliwe, że do nich wrócę, żeby je Wam pokazać – zdecydowałam się wypróbować program PaintTool Sai. O programie dowiedziałam się z bloga Justyny – Losgrafikos. To właśnie z jej poradników korzystałam podczas nauki programu. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o pracy z PaintTool Sai, to polecam do niej zajrzeć! Na początek pobrałam wersję próbną programu i zaczęłam tworzyć – a zawsze chciałam tworzyć linearty, o komiksowych postaciach już nie wspomnę!

Lineart dziewczyny
Pierwszy rysunek w PaintTool Sai, który mogliście oglądać na Facebooku. Tutaj znów największy problem sprawiają mi włosy – wciąż nie do końca ogarnęłam jak je rysować.
Kreatywny Weekend Rysunek

I moja największa duma i miłość! Została skończona dzisiaj, dziubałam przy niej od środy. W przyszłym tygodniu z pewnością stworzę coś i w Kricie i w PaintTool Sai, prawdopodobnie wypróbuję też Firealpaca, o którym pisała Justyna (już pobrany i zainstalowany!). Nie wszystkie prace są idealne, wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, ale staram się ćwiczyć po trochu każdego dnia. Przeglądając szkice widzę postępy, widzę też, że mam pewniejszą rękę i idzie mi to szybciej, niż na początku. Mam nadzieję, że ta mała wycieczka się Wam spodobała!

Podziel się:

Zobacz

Inne wpisy

Tapeta na kwiecień 2022

Tapeta na kwiecień

Witam Was 1. kwietnia! Za nami już cały kwartał, ale ten czas szybko leci! Jak tam Wasze nastroje? Ten śnieg za oknem dzisiaj trochę zbił

Tapeta na marzec 2022

Tapeta na marzec

Tapeta z kalendarzem na marzec Tapeta na marzec występuje w czterech wersjach. Mamy wersje z kalendarzem po prawej i po lewej stronie. Tapetę na komputer

Tapeta z kalendarzem na luty 2022

Tapeta na luty

Witam Cię w lutym! Mam dla Ciebie kolejną tapetę z kalendarzem (tutaj możesz pobrać styczniową) i piękną malowaną ćmą :). Połączenie szarego i różu na

Organizacja 2022

Pakiet do planowania na 2022 rok

Z mały opóźnieniem, ale już jest – pakiet planerów do zaplanowania idealnego 2022 roku! To już piąta edycja rocznego pakietu do planowania na moim blogu.