Tablet graficzny, kalendarz, zegarek, kawa

Kreatywny Weekend #07

W 2016 roku, pisząc pierwszy wpis z serii Kreatywny Weekend zakładałam wiele rzeczy. Jedną z nich było to, że będę pokazywać nawet nieukończone prace. Wtedy bardzo chciałam rysować w komiksowym stylu i do dziś uwielbiam to robić.

Tym razem w Kreatywnym Weekendzie pojawią się jednak rysunki w innym stylu. Niedawno odkryłam Angela Ganev i przepadłam! Moja pierwsza myśl – chcę tak rysować!

Już od jakiegoś czasu mówiłam, że chciałabym więcej malować, więc w maju założyłam sobie, że poświęcę minimum 4 godziny tygodniowo na rysowanie. To było takie optymalne założenie, ponieważ często mam tak, że jak siądę do rysunku to spędzam nad nim więcej niż godzinę, a innego dnia nie mam na to w ogóle ochoty.

Postanowiłam też dać znowu szansę Photoshopowi w kwestii rysowania. Wielu artystów korzysta właśnie z niego, więc uznałam – co mi szkodzi. Zwykle puszczam sobie serial wieczorkiem, odpalam komputer i tworzę. W ciągu dnia w wolnych chwilach oglądam kanał Angela i próbuję coś od niego podłapać.

Co narysowałam w maju?

W ciągu miesiąca pracowałam nad 9 rysunkami, skończyłam jedynie 2. Reszta wciąż jest w trakcie, a niektórych chyba już nawet nie tknę, ale tak jak obiecywałam w zamierzchłych czasach – pokazuję wszystko, co udało mi się zrobić w tym miesiącu. Nad wieloma rzeczami jeszcze muszę popracować (matko kochana, włosy to wciąż moje przekleństwo), ale widać, że w ciągu miesiąca zrobiłam jakiś progres.

Portret
Dziewczyna z maszyną do szycia
Inspiracja – Joulenka.pl
Dziewczyna przy szafie
Inspiracja – Joulenka.pl
Hannah
Inspiracja – Ashley Benson
Sabrina
Inspiracja – Chilling Adventures of Sabrina
Portret
Dziewczyna z maszyną do szycia
Inspiracja – Joulenka.pl
Dziewczyna bokeh
Dziewczyna z książką

Skończyłam jedynie portret inspirowany Ashley Benson i dziewczynę z książką. Skóra Ashley wydaje mi się trochę ziemista i nad tym nadal muszę pracować 🙈 Aktualnie rzeźbię Sabrinę (przyjrzyjcie się koronie – dla mnie sztos!) i pewnie niedługo pojawi się gdzieś gotowa praca. Jak widzicie parę razy próbowałam narysować Julię, ale muszę jeszcze dużo ćwiczyć, żeby zrobić coś ładnego 😏

To tyle! Myślę, że wbrew pierwotnym założeniom Kreatywny Weekend będzie się pojawiał raz w miesiącu, żebym mogła zbiorczo Wam opisać co się u mnie rysowało. Od czasu do czasu pokazuję też bieżące postępy na Stories, więc zapraszam Was na Instagram, jeśli jesteście ciekawi.

Program, w którym wykonałam rysunki: Adobe Photoshop CC 2019

Podziel się:

Zobacz

Inne wpisy

Tapeta na kwiecień 2022

Tapeta na kwiecień

Witam Was 1. kwietnia! Za nami już cały kwartał, ale ten czas szybko leci! Jak tam Wasze nastroje? Ten śnieg za oknem dzisiaj trochę zbił

Tapeta na marzec 2022

Tapeta na marzec

Tapeta z kalendarzem na marzec Tapeta na marzec występuje w czterech wersjach. Mamy wersje z kalendarzem po prawej i po lewej stronie. Tapetę na komputer

Tapeta z kalendarzem na luty 2022

Tapeta na luty

Witam Cię w lutym! Mam dla Ciebie kolejną tapetę z kalendarzem (tutaj możesz pobrać styczniową) i piękną malowaną ćmą :). Połączenie szarego i różu na

Organizacja 2022

Pakiet do planowania na 2022 rok

Z mały opóźnieniem, ale już jest – pakiet planerów do zaplanowania idealnego 2022 roku! To już piąta edycja rocznego pakietu do planowania na moim blogu.