Strona z bullet journala z podsumowaniem

Podsumowanie roku w Bullet Journalu

Bullet journal jest świetnym miejscem na zrobienie podsumowania poprzedniego roku. Zawsze takie podsumowania chciałam zrobić, jednak co roku zwyczajnie wylatywały mi z głowy. Kończyło się na chęciach i na kilku pustych stronach w dzienniku.

Jak zrobiłam swoje podsumowanie?

W tym roku chciałam to zmienić. Zostawiłam dwie puste strony i postanowiłam zrobić szybkie, skrócone podsumowanie roku. Takie podsumowanie jest genialnym sposobem na przypomnienie sobie najważniejszych momentów minionego roku. Jest to miejsce na chwilę refleksji i podjęcie decyzji w jakim kierunku chce się iść w nadchodzącym roku.

2018 Bullet journal review

Nie chciałam tworzyć skomplikowanego podsumowania z dokładniejszym opisem każdego miesiąca, bo tak jak wspominałam – nigdy mi to nie wychodziło.

Od czego zacząć?

Zaczęłam od narysowania 12 okienek, po jednym dla każdego miesiąca.

Widok na bullet journal z 12 miesiącami

Wybierając wydarzenia przeglądałam zdjęcia i bullet journal z całego roku. Miałam okazję obejrzeć jak wyglądało moje planowanie. Przez cały 2018 rok towarzyszył mi mój złoty memobook. Niektóre rozkładówki oglądało się przyjemnie – inne nie tak bardzo ;D

Starałam się ograniczyć do jednej, dwóch ważnych rzeczy z każdego miesiąca. Wypisując je ołówkiem byłam lekko zaniepokojona, że się nie pomieszczę, ale miałam już ogólny pogląd na to, ile miejsca będę potrzebowała. Koniec końców zmieściłam się ze wszystkim.

Najważniejsze wydarzenia w podsumowaniu

Sukcesy i Porażki

Później przyszedł moment na chwilę refleksji – co było moim największym sukcesem tego roku? Co mogę określić krokiem w przód? Jakie wyzwania stanęły mi na drodze? Jakie porażki poniosłam? Wybrałam po dwie rzeczy dla każdej kategorii. Wspominanie porażek może nie jest motywujące, ale uczy co można zrobić lepiej.

Sukcesy i porażki w 2018 roku

Małe postanowienia

Na końcu dodałam trzy rzeczy: Zacznij…, Przestań… i Kontynuuj… Tu również wybrałam po dwie rzeczy. To takie minipostanowienia na Nowy Rok. Napisy wykonałam UniPinem i zrobiłam oszukany Brush Lettering. Bałam się, że Tombowem nie dam rady zrobić tak małych napisów.

Zacznij, przestań i kontynuuj w 2019 roku

Po spisaniu tych rzeczy dodałam w wolnych miejscach rysunki. Pewnie jeszcze kilka dorobię z czasem, ale na razie jestem zadowolona. Faktycznie, trochę źle rozplanowałam środek i zostało dużo miejsca, ale hej! Nie wszystkie rozkładówki muszą być idealne. A zawsze można coś poprawić – na przykład dodać kilka zdjęć.

Podsumowanie 2018 roku w bullet journalu

Myślę, że do takiej rozkładówki będzie się dobrze wracać. Jest w niej miejsce na wspomnienia, jest miejsce na postanowienia noworoczne i wykonanie całości nie zajmuje dużo czasu. Jest prosta i nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności. A zawiera wszystko, co potrzebne.

Teraz pora wybrać słowo na rok 2019!

Podziel się:

Zobacz

Inne wpisy

Tapeta na kwiecień 2022

Tapeta na kwiecień

Witam Was 1. kwietnia! Za nami już cały kwartał, ale ten czas szybko leci! Jak tam Wasze nastroje? Ten śnieg za oknem dzisiaj trochę zbił

Tapeta na marzec 2022

Tapeta na marzec

Tapeta z kalendarzem na marzec Tapeta na marzec występuje w czterech wersjach. Mamy wersje z kalendarzem po prawej i po lewej stronie. Tapetę na komputer

Tapeta z kalendarzem na luty 2022

Tapeta na luty

Witam Cię w lutym! Mam dla Ciebie kolejną tapetę z kalendarzem (tutaj możesz pobrać styczniową) i piękną malowaną ćmą :). Połączenie szarego i różu na

Organizacja 2022

Pakiet do planowania na 2022 rok

Z mały opóźnieniem, ale już jest – pakiet planerów do zaplanowania idealnego 2022 roku! To już piąta edycja rocznego pakietu do planowania na moim blogu.