Relaksujące seriale cz. 2.

W pierwszej części o relaksujących serialach zaproponowałam Wam aż 12 seriali, których odcinki nie są dłuższe, niż 30 minut. Dzisiaj zajmiemy się tymi z dłuższymi odcinkami. Bez dłuższego wstępu – zaczynamy!

Glee 2009-2015

Relaksujące seriale - Glee

Ilość sezonów: 6

Dostępne na: Netflix

Nauczyciel języka hiszpańskiego Will Schuester pragnie przywrócić dawną chwałę szkolnemu chórowi. Zostaje jego kierownikiem, jednak nie spodziewa się, ilu problemom będzie musiał stawić czoło.

Glee kocham nie tylko za muzykę, której mogłabym słuchać na okrągło. Pokazuje, że popularność w każdej chwili może zniknąć. I jedyne co wtedy pozostaje, to oddani przyjaciele. Pokazuje wspaniałego nauczyciela, oddanego swojej misji. Pokazuje różne problemy, z którymi muszą mierzyć się nastolatkowie. Pokazuje jak rodzą się cudowne przyjaźnie. Serial jest zabawny i wzruszający. No i ma wspaniały „czarny charakter” w postaci trenerki Sue Sylvester.

Plotkara (Gossip Girl) 2007-2012

Relaksujące seriale - Gossip Girl

Ilość sezonów: 6

Dostępne na: Netflix

Serial opowiada o losach uprzywilejowanych bogatych nastolatków z Upper East Side, których życie komentowane jest przez tajemniczą blogerkę Gossip Girl. Po nagłym wyjeździe kilka miesięcy wcześniej, do Nowego Jorku powraca Serena van der Woodsen. Serena była super popularną dziewczyną i imprezowiczką. Jej przyjaciółka Blair Waldorf nie jest do końca zachwycona jej powrotem. Boi się utraty swojego statusu najpopularniejszej dziewczyny w szkole i jest zła na przyjaciółkę za to, że zniknęła bez słowa wyjaśnienia. Serena poznaje Dana Humphreya – chłopaka, który marzy o zostaniu sławnym pisarzem, mieszkającego na Brooklynie z ojcem i siostrą. Dan pochodzi z innej klasy społecznej i nie do końca “pasuje” do bogatej nastolatki. Wśród bohaterów mamy też młodszą siostrę Dana – Jenny, która usilnie próbuje wkupić się w łaski bogatych koleżanek, Chucka – bogatego “bad boya” i Nate’a – “złotego chłopca z Upper East Side”.
Serial jest luźno oparty na serii książek Cecily von Ziegesar.

Plotkara to jeden z tych seriali, do których wracam z sentymentem. Uwielbiam oglądać życie nastolatków w Nowym Jorku, obserwować ich stylizacje i podpatrywać, jak jedzą lunch na schodach MET. Ich intrygi i przygody są wciągające, i mimo że znam zakończenie całej tej historii, to i tak z przyjemnością wracam do Sereny, Blair i całej reszty.

Ciekawostka: sequel Gossip Girl może wrócić w 2020 roku na platformie HBO Max. Będzie nazywał się tak samo, ale opowie o nowych bohaterach.

Crazy Ex-Girlfriend 2015-2019

Relaksujące seriale - Crazy Ex-Girlfriend

Ilość sezonów: 4

Dostępne na: Netflix

Rebecca Bunch to prawniczka, która nagle postanawia porzucić swoją cudowną karierę w Nowym Jorku i przenieść się do West Coviny w Kalifornii. Dlaczego? Rebecca chce odzyskać chłopaka (Josha), którego jako nastolatka poznała na letnim obozie w liceum. Wmawia sobie, że przenosi się tam, by odnaleźć szczęście, cały czas zaprzeczając, że nie robi tego z powodu Josha. By osiągnąć cel podejmuje różne szalone decyzje, w czym pomaga jej nowo poznana koleżanka Paula.

Crazy Ex-Girlfriend znalazłam kiedyś na Netflixie przez przypadek. Pooglądałam chwilę i to było to. Rebecca i jej szalone sposoby na zdobycie serca swojego byłego chłopaka, to zdecydowanie coś, co pomaga zapomnieć o codziennych troskach i się zrelaksować. Zdolności detektywistyczne i planistyczne Pauli, sposób bycia ich szefa, wszystko to składa się na zabawny, lekki serial.

Jane the Virgin 2014-2019

Jane the virgin

Ilość sezonów: 5

Dostępne na: Netflix

Fabuła serialu osadzona jest w słonecznym Miami. Opowiada o zaskakujących losach Jane Gloriany Villanuevy. Jane w dzieciństwie przysięgła, że poczeka z utratą dziewictwa do ślubu. Pewnego dnia przez pomyłkę lekarka w gabinecie ginekologicznym zapładnia ją. Okazuje się, że biologicznym ojcem dziecka jest żonaty ex-playboy, szef Jane, w którym była zadurzona jako nastolatka. Jane staje przed różnymi trudnymi wyborami, a z czasem jej życie staje się coraz bardziej zakręcone.

Do Jane miałam dwa podejścia. Za pierwszym razem zrezygnowałam bardzo szybko. Za drugim razem ta telenowela tak mnie wciągnęła, że dziennie leciało po kilka odcinków. Odkryłam też, że na Jane the Virgin muszę mieć dzień. Dlatego jeszcze nie skończyłam oglądać całości 😉. Uwielbiam Petrę z jej intrygami i Rogelio z jego samouwielbieniem. Jeśli nie macie ogromnej awersji do telenoweli (bo w takim klimacie kręcony jest ten serial), to zdecydowanie polecam.

Insatiable 2018-2019

Insatiable

Ilość sezonów: 2

Dostępne na: Netflix

Patty jest nastolatką, nad którą w szkole znęcano się z powodu jej wagi. W ciągu lata postanowiła schudnąć. Bob Armstrong – niezbyt dobry prawnik – zauważa Patty i namawia ją, by wzięła udział w konkursach piękności, na punkcie których ma obsesję.
Serial bazowany jest na książkach Lauren Gussis.

Ten serial jest tak głupiutki, że aż śmieszny. Zaciekła konkurencja na konkursach piękności, jakby od zwycięstwa miało zależeć całe życie. Intrygi. Morderstwa. Istne wariactwo.

Chesapeake Shores 2016 – obecnie

Relaksujące seriale - Chesapeake Shores

Ilość sezonów: 4

Dostępne na: Netflix

Abby O’Brien Winters wraca do domu z Nowego Jorku po odebraniu telefonu od swojej najmłodszej siostry Jess. Z powodu swojej kariery, rozwodu i malutkich córek Abby nie miała za bardzo czasu, by myśleć o rodzinie w Chesapeake Shores. Powrót do domu oznacza dla niej nie tylko radzenie sobie z pokręconą rodziną, ale także z Tracem Rileyem – jej pierwszą miłością – którego nagle opuściła bez słowa wyjaśnienia i wyjechała.
Serial bazowany jest na książkach Sherryl Woods.

Chesapeake Shores to taki serial, do którego siada się pod kocykiem z kubkiem gorącej herbaty. Kojarzy mi się trochę z takimi starymi filmami, mimo że osadzony jest w teraźniejszości. Wiecie, kiedy o nim myślę, to czuję taki klimat jak w „Czy to ty, czy to ja?”. Pamiętacie ten film? Dokładnie tak się czuję, tak domowo. W Chesapeake Shores nie ma żadnych wariactw, oglądamy zwykłe życie, zwykłej rodziny, z ich radościami i problemami.

Ania, nie Anna (Anne with an E) 2017-2019

Ania, nie Anna

Ilość sezonów: 3

Dostępne na: Netflix

Rodzeństwo Mateusz i Maryla Cuthbertowie postanawiają adoptować chłopca do pomocy przy gospodarstwie. Mateusz jedzie na peron odebrać dziecko, jednak zamiast chłopca, znajduje tam bardzo rozmowną dziewczynkę, z jeszcze bardziej bujną wyobraźnią – Anię Shirley. Maryli na początku nie za bardzo podoba się taki obrót spraw, ale po czasie zgadza się, żeby dziewczynka z nimi została. W Avonlea Ania przeżywa piękne przygody, znajduje przyjaciół i swoje miejsce na świecie, który dotychczas nie traktował jej zbyt dobrze.
Serial luźno bazowany na książkach Lucy Maud Montgomery.

Kiedy usłyszałam, że na Netflixie znajdzie się nowa Ania, to oszalałam. Z uwielbieniem oglądałam pierwszy sezon, mimo że nie byłam zachwycona odtwórczynią głównej roli. Spodobała mi się nowa adaptacja i podejście twórców do tematu. Fanką Ani byłam od dziecka, przeczytałam wszystkie części i nie byłam zawiedziona tym, że w serialu dużo zostało zmienione. Ania, nie Anna to też trochę taki serial do kocyka i herbatki. Ale tutaj dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w pudełko chusteczek.

The Originals 2013-2018

The Originals

Ilość sezonów: 5

Dostępne na: Netflix

The Originals to spin-off Pamiętników Wampirów opowiadający o losach rodziny Mikealsonów. Mikealsonowie wracają do Nowego Orleanu przywiedzeni podstępem przez wiedźmy z Francuskiej Dzielnicy. Klaus odkrywa, że jego dawny podopieczny Marcel zbudował w Nowym Orleanie królestwo wampirów. Postanawia odebrać mu władzę nad miastem, które niegdyś należało do niego, jednocześnie mierząc się z perspektywą ojcostwa.

Odkąd powstali The Originals Pamiętniki Wampirów poszły u mnie w odstawkę. Niestety, po pewnym czasie Pamiętniki zaczęły być bardzo naciągane. The Originals było świeże, bardziej dojrzałe i nie było dramatów typu “och, którego brata wybrać”. Rozpaczałam, że się skończyli, ale z drugiej strony rozumiałam, że tworzenie kolejnego sezonu byłoby naciągane. Przygody pierwszych wampirów w Nowym Orleanie są mega wciągające i jeśli lubicie takie nadnaturalne klimaty, to mogę polecić obejrzenie 👌

Wampiry: Dziedzictwo (Legacies) 2019-obecnie

Legacies

Ilość sezonów: 2

Dostępne na: HBO GO

Wampiry: Dziedzictwo to spin-off The Originals. Opowiada o życiu Hope Mikealson uczęszczającej do szkoły dla utalentowanych prowadzonej przez Alarica Saltzmana (Pamiętniki Wampirów). W szkole młodzież z nadnaturalnymi zdolnościami uczy się kontrolować swoje umiejętności i impulsy.

Wampiry: Dziedzictwo to kontynuacja The Originals, moim zdaniem bardziej skierowana do młodszego pokolenia. O ile The Originals są jakby przedłużeniem Pamiętników Wampirów skierowanym do pokolenia, które z nimi dorastało, o tyle Dziedzictwo ma trochę inny klimat. Jednak ogląda się to przyjemnie, i jeśli są tu fani poprzednich dwóch seriali, to może Was też zainteresować ten tytuł.

Elementary 2012-2019

Relaksujące seriale - Elementary

Ilość sezonów: 7

Tym razem Sherlock rozwiązuje zagadki w Nowym Jorku, a jego partnerką jest kobieta – dr. Joan Watson. Sherlock jest byłym narkomanem i byłym konsultantem Scotland Yardu. W tym serialu pomaga rozwiązywać zagadki przestępstw policji z Nowego Jorku. Jego brak poszanowania do policyjnych procedur często prowadzi do konfliktów z szefem wydziału Thomasem Gregsonem. Joan z drugiej strony, jest byłym chirurgiem. Początkowo jest towarzyszem trzeźwości Sherlocka, ale po czasie staje się jego uczennicą i przyjaciółką.

Uwielbiam Sherlocka i z czystym sumieniem mogę polecić Wam Elementary. Dla odmiany przenosimy się z Sherlockiem do współczesnego Nowego Jorku. Towarzyszy nam pani doktor Watson. Sherlock wciąż jest dziwakiem rozwiązującym zagadki kryminalne. Jest zabawnie. W dodatku mamy aż 157 odcinków, które zapełnią nam dni.

Lucyfer (Lucifer) 2016-2020

Lucyfer

Ilość sezonów: 4 (5 w czerwcu)

Dostępne na: Netflix

Serial opowiada o Lucyferze Morningstarze, diable, który porzuca Piekło, by przenieść się do Los Angeles. Prowadzi tam klub nocny, a po pewnym czasie zostaje konsultantem dla Departamentu Policji w Los Angeles. Współpracuje z detektyw Chloe Decker, na którą nie działają jego moce. Towarzyszy mu Mazikeen – lojalny demon, która przeniosła się z nim na Ziemię. Lucyfer wraz z Chloe rozwiązują zagadki przestępstw popełnionych w LA.

Lucyfer to moja miłość. Pierwsze sezony mogłabym oglądać w kółko! Rozpływam się, kiedy Lucyfer zaczyna grać na fortepianie i śpiewać! Cała oprawa muzyczna serialu jest moim zdaniem świetnie dobrana. Serial jest mega zabawny, uwielbiam to, jak pokazane są relacje między bohaterami, a kryminalne zagadki są dla mnie tylko dodatkiem.

Dawno, dawno temu (Once Upon a Time) 2011-2018

Once Upon A Time

Ilość sezonów: 7

Dostępne na: Netflix

Emma Swan przybywa do Storybrooke na prośbę syna, którego oddała do adopcji. Tam poznaję Reginę – Złą Królową, która w miasteczku rządzi jako pani burmistrz. Miasteczko zamieszkane jest przez bohaterów z baśni. Niestety nie wiedzą oni, że kiedyś żyli w baśniowym świecie. W każdym odcinku poznajemy część historii jednego z bohaterów, która w jakimś stopniu powiązana jest z obecnymi wydarzeniami.

Bardzo podoba mi się koncepcja tego serialu. Wszystkie bajki z dzieciństwa zaczynały się od słów “Dawno, dawno temu…”, ale nigdy nie zastanawiałam się, co by mogło wydarzyć się dalej z Królewną Śnieżką, Bellą z Pięknej i Bestii, i innymi bohaterami. Tutaj mamy okazję obserwować ich dalsze losy. Jest to zdecydowanie serial dla każdego, w każdym wieku.

Podsumowanie

Trochę się tego uzbierało! Jeszcze więcej tytułów znajdziesz na moim Instagramie w wyróżnionych stories. Znajdują się tam Wasze ulubione seriale. Może jest też jakiś super serial, który nie został wyróżniony, a chciałabyś się nim podzielić? Daj znać w komentarzu pod wpisem.

Uściski,

Gloria

Udostępnij:

Inne wpisy