Logo Wild Jungle

Sesyjny Organizer

W czasie studiów licencjackich wszyscy mówili mi "Gloria, przecież Ty jesteś taka zorganizowana!". Teraz, patrząc na to z perspektywy tych kilku lat - nie byłam. Owszem, zawsze wiedziałam, kiedy i gdzie piszemy egzamin. Przez dwa lata byłam starostą grupy i załatwiałam co się dało. W międzyczasie robiłam technika fotografii i praktycznie każdy weekend spędzałam w studiu fotograficznym. Miałam czas na imprezy, spotkania z przyjaciółmi i podróżowanie po Polsce.

W czasie studiów licencjackich wszyscy mówili mi „Gloria, przecież Ty jesteś taka zorganizowana!”. Teraz, patrząc na to z perspektywy tych kilku lat – nie byłam. Owszem, zawsze wiedziałam, kiedy i gdzie piszemy egzamin. Przez dwa lata byłam starostą grupy i załatwiałam co się dało. W międzyczasie robiłam technika fotografii i praktycznie każdy weekend spędzałam w studiu fotograficznym. Miałam czas na imprezy, spotkania z przyjaciółmi i podróżowanie po Polsce. Jednak z biegiem czasu, wiedząc to, co wiem, jestem przekonana, że moja ówczesna organizacja była raczej wynikiem przypadku. Właściwie o ile jakaś tam organizacja była może i dobra, to moje oceny już niekoniecznie.

Dopiero po studiach licencjackich trafiłam na blog Blue Kangaroo prowadzony przez Anię, dopiero po studiach licencjackich zaczęłam się interesować efektywną organizacją czasu i poznałam różne techniki, które staram się stosować teraz. Na studiach magisterskich wprowadziłam część z nich – jak na przykład naukę w blokach czasowych. Moje oceny poszły zdecydowanie w górę. Ale hej! – i tak zrobiłam to dopiero pod koniec pierwszego roku. Wyrobienie dobrego nawyku organizacji wymaga czasu i chęci, tak jak wszystko inne.

Właśnie przez to, że pod kątem blogowym byłam bardzo źle zorganizowana, pomysł na ten projekt istniał w zawieszeniu przez ponad półtorej roku. Ja już nie studiuję, ale wiem, że coś takiego bardzo pomogłoby mi w czasie pierwszych i drugich studiów. Dlatego zrobiłam to dla Was. Posłuchajcie starszej koleżanki i zorganizujcie się na studiach, a unikniecie niepotrzebnego stresu. Dobra organizacja bardzo pomaga. Trust me.

Sesyjny Organizer – co to takiego?

Sesyjny Organizer (który po przemyśleniu może powinien nazywać się Sesyjnym Pomocnikiem) to zbiór jedenastu arkuszy pomagających zorganizować się w czasie sesji. Są to nie tylko typowo organizacyjne arkusze, ale również arkusze, które pomogą Wam uporządkować wiedzę. Zebrałam rzeczy, które wydawały mi się najbardziej istotne. Ale tu mała prośba do Was – nie studiowałam na wszystkich kierunkach świata, więc jeśli macie jakieś sugestie odnośnie zawartości – śmiało piszcie! Postaram się zaktualizować arkusz na czas następnej sesji 😉

Co znajduje się w Organizerze?

  • Egzaminy
  • Lista kontrolna powtórek
  • Plan eseju
  • Dwa arkusze na streszczenia przeczytanych materiałów
  • Streszczenie rozdziału
  • Definicje
  • Równania
  • Wzory
  • Ważne daty
  • Słownictwo

Dzięki arkuszom możecie najważniejszą wiedzę zebrać w jednym miejscu. Dokładniejszy opis arkuszy znajdziecie na pierwszej stronie PDFa – ale wystarczy na nie spojrzeć i już wiadomo o co chodzi!

Organizer nie zawiera strony z widokiem całego miesiąca – plannery miesięczne możecie znaleźć tutaj – Darmowy Planner 2019.

Pobieranie i drukowanie

Organizer występuje w trzech kolorach – szarym, malinowym i niebieskim. Plik jest zapisany w formacie A4, w pliku PDF. Drukować można oczywiście w mniejszym rozmiarze 😉

Sesyjny Organizer – Szary

Planner na sesję szary

[download id=”1791″ template=”button”]

Sesyjny Organizer – Malinowy

Planner na sesję malinowy

[download id=”1794″ template=”button”]

Sesyjny Organizer – Niebieski

Planner na sesję niebieski

[download id=”1797″ template=”button”]

Udostępnij:

Inne wpisy