Logo Wild Jungle

Ulubione aplikacje na iOS

Smartfony stały się nieodłączną częścią życia większości z nas. Chyba każdy z nas ma ulubione aplikacje, których używa codziennie. Dzisiaj chciałam pokazać Wam moje ulubione, z których korzystam. Część z nich napewno znacie, inne może będą dla Was nowością.

bloglovin

Bloglovin’

Aplikacja, której używam każdego dnia rano. Bloglovin’ jest serwisem, na którym możemy obserwować ulubione blogi. Codziennie rano odpalam aplikację i czytam w niej nowe posty. Dzięki niej nie muszę wchodzić na każdego z blogów z osobna i sprawdzać czy pojawiło się coś nowego. Wszyscy ulubieńcy w jednym miejscu!


Ikona Instagram

Instagram

Chyba każdy zna tą aplikację, nie mogło jej też zabraknąć na mojej liście. Po przejrzeniu nowości na blogach zabieram się za oglądanie Instagrama.


Ikona VSCO

VSCO

Jest to mój numer jeden, jeśli chodzi o retuszowanie zdjęć wykonanych telefonem. VSCO posiada wiele opcji i świetne filtry. W aplikacji można również udostępniać i podglądać zdjęcia innych. Zdjęcia po przerobieniu w VSCO wyglądają naprawdę świetnie.


ikona hyperlapse

Hyperlapse

Jest to aplikacja Instagrama pozwalająca nagrywać przyspieszone filmiki. Jeśli już wrzucam jakieś video u siebie, to zwykle jest to video zrobione właśnie w Hyperlapse.


ikona pinterest

Pinterest

Pinterest jest moją osobistą kopalnią inspiracji. Zdjęcia fryzur, paznokci, palety kolorów, zdjęcia Bullet Journali, Hand Lettering – jest tam wszystko! Jeśli macie parę wolnych godzin, to polecam, naprawdę wciąga!


ikona snapchat

Snapchat

O Snapchacie nie trzeba chyba dużo pisać. Im więcej osób obserwujemy tym większym pożeraczem czasu się staje. Na szczęście już wyszłam z nawyku oglądania wszystkiego, co się tam u mnie pojawia i tylko jak mam więcej czasu przeglądam aktualności od każdego.


ikona Google analytics

Google Analytics

Aplikacja Google Analytics pozwala na to samo, co strona w przeglądarce. W aplikacji sprawdzam statystyki wejść na bloga.


ikona asana

Asana

Asana jest aplikacją do pracy zespołowej. Używamy jej razem z moimi kolegami z projektu Spots43x do koordynowania zadań. Mamy tam kalendarz, listę zadań z przyporządkowanymi kategoriami, możemy ze sobą pisać, dodawać notatki do zadań i wgrywać pliki.


ikona flipd

Flipd

Flipd jest aplikacją blokującą dostęp do telefonu. Poznałam ją dzięki Sesyjnemu Poradnikowi Ani z Blue Kangaroo. Wybieramy czas, przez który nie chcemy zaglądać do telefonu i zostawiamy. Mamy dwie opcje – Full Lock i Casual Lock. Casual Lock działa trochę jak kolejna aplikacja z listy – ostrzega o wyjściu z aplikacji i każe Ci do niej wrócić, a Full Lock sprawia, że wszystkie nasze aplikacje po prostu znikają na czas określony wcześniej. Aplikacja bardzo przydatna podczas nauki, kiedy nas kusi, żeby przeglądać Instagrama czy Facebooka (tylko przez „chwilę”).


ikona forest

Forest

Kolejna aplikacja pomagająca w byciu produktywnym i kolejna, którą podłapałam od Ani. Tutaj ustawiamy czas i sadzimy drzewko. Jeśli opuścimy aplikację – drzewko umiera. Po upłynięciu czasu wyrasta drzewo i pojawia się w naszym osobistym lesie (tak, tworzymy las!). Im więcej razy powtórzysz proces, tym więcej drzewek pojawi się w naszym lesie.


ikona google drive

Google Drive

Na Google Drive przechowuję chyba wszystko. Zdjęcia, rysunki, książki, rzeczy, których chcę się nauczyć, notatki z zajęć, inspiracje. Dzięki temu mam wszystkie rzeczy w jednym miejscu i nie muszę podłączać telefonu do komputera za każdym razem, kiedy chcę coś zgrać.


ikona google translate

Google Translate

Używanie tej aplikacji jest chyba jeszcze nawykiem ze studiów. Aplikacja działa dokładnie tak jak strona internetowa – tłumaczy słówka na wybrany język.


ikona istudiez pro

 iStudiez Pro

Jest to chyba jedna z najlepszych aplikacji studenckich (również w wersji na komputer). W aplikacji wpisujemy swoje zajęcia, ich typ (wykład, ćwiczenia), jak często się powtarzają – np. w moim przypadku mamy podział na tydzień A i B, i w aplikacji mogę sobie to ustawić, wpisujemy też miejsce zajęć, klasę. Możemy zaznaczyć, że chcemy otrzymywać powiadomienia o zajęciach i wtedy aplikacja wysyła nam „przypominajkę” razem z numerem sali, w której zajęcia się odbywają. Mogłabym pisać o iStudiez w nieskończoność, naprawdę polecam.


ikona productive

Productive

Aplikacja Productive jest odpowiednikiem Habit Trackera w Bullet Journalu. Wybieramy nawyk, nad którym chcemy pracować, dni, w które chcemy go wykonywać i każdego dnia zaznaczamy czy daliśmy radę. W aplikacji możemy sprawdzić statystyki, ilość „wykonanych” nawyków, średnią ilość na dzień i nasz najlepszy wynik.


ikona uber

Uber

Nigdy nie korzystałam z taksówek, dopóki nie wprowadzono Ubera w Polsce. Dzięki aplikacji mogę sprawdzić dostępnych kierowców, od razu wiem ile zapłacę, kiedy zamówię kierowcę wiem z kim jadę, mogę śledzić, w którym miejscu w danym momencie znajduje się kierowca, dzięki czemu mogę wyjść i nie martwić się, że będę marznąć. W dodatku nie muszę się martwić czy kierowca powie mi, że nie ma wydać albo przyjmuje płatność tylko gotówką – nie muszę mieć ze sobą nawet portfela.


ikona Blendoku

Blendoku 2

Gra polegająca na układaniu kolorów odcieniami. Poleciła mi ją koleżanka ze studiów i od razu się zakochałam! Ostrzegam – strasznie wciąga!


ikona facebook groups

Facebook Groups

Też jesteście zapisani do kilkunastu grup na Facebooku? Żeby to wszystko ogarnąć bardzo przydaje się dedykowana aplikacja od Facebooka – Facebook Groups. Wysyła osobne powiadomienia, wszystkie grupy są w jednym miejscu, możemy przeglądać pliki udostępnione na grupie, utworzyć czat grupowy, sprawdzić kalendarz wydarzeń i informacje o grupie – wszystko w jednym miejscu.


ikona headspace

Headspace

Aplikacja pomagająca w medytacji. Pan o bardzo przyjemnym głosie prowadzi nas przez dziesięciominutową sesję medytacji. Sama aplikacja jest pięknie wykonana! Przed niektórymi sesjami pojawiają się też krótkie filmiki animowane objaśniające zadanie, które pojawi się podczas medytacji. Pierwsze 10 sesji jest darmowe, później trzeba opłacić abonament.


ikona jottit

Jottit

Aplikacja do tworzenia notatek. Możemy tworzyć półki, na których przechowujemy notatniki, w których przechowujemy notatki i listy zadań. Podobna do Evernote, ale wydaje mi się, że ładniejsza 😉 Oferuje też synchronizację między urządzeniami.


ikona piano tiles 2

Piano Tiles 2

Gra polegająca na „graniu” na pianinie. Uderzamy w rytm piosenki w czarne prostokąty, uważając, żeby nie kliknąć w biały. Takie Guitar Hero na telefon 🙂


ikona shazam

Shazam

Też tak macie, że jedziecie samochodem albo oglądacie kanał muzyczny i piosenka już się zaczęła, a Wy nie znacie tytułu? Shazam jest mistrzem w wyszukiwaniu tytułów. Nie wiem jak jest z polskimi piosenkami, ale zagraniczne zawsze znajduje! 😉   Trochę tego jest! Mam nadzieję, że poznaliście coś nowego, może któraś z aplikacji się Wam spodoba. Większość z nich jest darmowa albo dostępna w wersji Lite.

Dopisalibyście coś do listy? Polecacie coś fajnego? Dajcie znać!

Udostępnij:

Inne wpisy