Logo Wild Jungle

Wyzwanie rysunkowe – Rysuję Ulubieńców

Wyzwanie rysunkowe kręciło mi się po głowie od jakiegoś czasu. Nie mogłam jednak znaleźć dla niego miejsca. W czwartek spacerowałam sobie po parku obserwując ludzi siedzących na ławeczkach i pomyślałam – kurczę, to chyba jest dobry czas, żeby zrobić coś fajnego!

Piątek i sobotę spędziłam zastanawiając się jak to zrobić, żeby wyzwanie było wyzwaniem. Nie chciałam powielać różnych wyzwań, gdzie trzeba było rysować kwiatki czy przedmioty. Chciałam, żeby było to wyzwanie, które będzie wymagało pobudzenia wyobraźni. Chciałam też, żeby wpasowało się trochę w naszą obecną sytuację.

I wymyśliłam!

Nie chciałam mocno narzucać tematów do rysowania. Rysowanie kwiatków nie za bardzo mnie rajcuje, chociaż może kiedyś możemy sobie coś w tym kierunku zrobić. Wymyśliłam sobie, że fajnie by było jakbyśmy mogli się trochę lepiej poznać przez to wyzwanie, ale też podzielić się ze sobą czymś fajnym. Tym bardziej teraz, kiedy siedzimy w domach!

Rysujemy Ulubieńców

Teraz, gdy wszyscy siedzimy w domu z powodu epidemii, nasze możliwości spędzania wolnego czasu są jednocześnie ograniczone, ale też bardzo rozległe. Wiecie o co mi chodzi? To ta sytuacja, kiedy możemy robić tyyyle rzeczy, ale też nie wiadomo gdzie zacząć. Zagrać w grę, poczytać książkę, przerobić kurs, który czeka od jakiegoś czasu? Jednocześnie zaczyna brakować nam wychodzenia z domu i tych rzeczy, które mogliśmy normalnie robić.

Pomyślałam sobie, że to wyzwanie pozwoli nam się lepiej poznać. Podzielimy się ze sobą swoimi ulubionymi rzeczami. Da każdemu z nas możliwość odnalezienia czegoś nowego. Może któreś z ulubieńców uczestników staną się naszymi? Ale jestem podekscytowana! W dodatku – może komuś z Was brakuje pomysłu na nową książkę czy jesteście znudzeni graniem na okrągło w Simsy, więc odkrycia u innych pokażą Wam coś innego?

Dodatkowo – zadania dają ogromne pole do popisu, ale jednocześnie są też odpowiednie dla początkujących. Nie ma czego się obawiać, za chwilę rzucę z rękawa podpowiedziami dla każdego zadania! Ale najpierw techniczne sprawy.

Czas trwania wyzwania

Wyzwanie zaczynamy w poniedziałek 23.03.2020 i kończymy w piątek 27.03.2020. Zadecydowaliście na Instagramie, że chcecie pięciodniowe wyzwanie i ja to totalnie rozumiem. Jeśli odkrywasz to wyzwanie później, to nie ma sprawy, też możesz wykorzystać te zadania. A teraz przejdziemy do zasad.

Zasady

  1. Wyzwanie odbywa się na Instagramie. Jeśli jeszcze tego nie robisz – zaobserwuj mnie, żeby być na bieżąco każdego dnia.
  2. Zaczynamy w poniedziałek 23.03.2020 od pierwszego zadania. Możesz zacząć później, ale ominie Cię punkt szósty.
  3. Hashtag wyzwania to #rysujeulubiencow. Użyj go pod zdjęciem, żebym mogła znaleźć Twój rysunek. Możesz mnie też na nim oznaczyć.
  4. Technika wykonania rysunku jest totalnie dowolna – możesz narysować go ołówkiem na kartce, namalować farbami, na komputerze – co tylko Ci odpowiada! Zrób zdjęcie, skan, wrzuć na Instagram.
  5. Jest to wyzwanie rysunkowe, więc przede wszystkim będziemy rysować. Jednak możesz dodać do swojego rysunku napis, jeśli chcesz dokładnie określić o jakiego ulubieńca chodzi. Nie jest to jednak wymagane.
  6. Po 18:00 każdego dnia udostępnię kilka wybranych prac na swoim stories. Pamiętaj, że żebym mogła udostępnić Twoje zdjęcie musisz mieć profil publiczny.
  7. Polub zdjęcia przynajmniej trzech innych osób biorących udział w wyzwaniu – wspierajmy się i motywujmy do dalszego działania! Na pewno będzie też super, jeśli zostawisz komentarz u przynajmniej jednej osoby. Kto wie, może znajdziesz coś nowego, czego wcześniej nie znałaś? Daj znać tej osobie, że się do tego przyczyniła ❤️
  8. Po wyzwaniu wybiorę kilka Waszych rysunków z każdego dnia i zrobię zbiorczy wpis podsumowujący naszą pracę. Zdjęcia będą udostępnione na blogu poprzez osadzenie wpisu z Instagrama za pomocą kodu html.

Wyzwanie rysunkowe – Zadania

Od razu udostępniam Wam wszystkie zadania z wyzwania. Pod każdym zadaniem znajdziecie krótki opis ze wskazówkami, żebyście nie wystraszyli się tego, co tam zobaczycie. To tylko wskazówki, nie musicie się nimi sugerować. Zadania dają bardzo duże pole do popisu! Mają za zadanie pobudzić Waszą wyobraźnię i kreatywność, więc tak jak napisałam – nie musicie sugerować się tym, co napisałam we wskazówkach. Trzy z pięciu zadań mają kilka opcji – możecie narysować jedną z nich lub obie, jak wolicie.

Dzień 1. – 23.03. – Ulubiona gra komputerowa i / lub planszówka

Rysuję ulubieńców dzień 1

Pierwszego dnia rysujemy swoją ulubioną grę komputerową lub grę planszową.

Wskazówki

Możesz narysować ikonę gry, jej charakterystyczny element, pudełko, w którym jest przechowywana albo – narysować siebie w grze lub wybraną scenę. W przypadku gry planszowej – możesz wyobrazić sobie jak wyglądałaby rzeczywistość z tej gry, jeśli nie byłaby ona tylko planszówką.

Dzień 2. – 24.03. – Ulubiony film i / lub serial

Rysuję ulubieńców dzień 2

Drugiego dnia skupiamy się na świecie filmowym. Wybierz swój ulubiony film lub serial i przenieś go na papier!

Wskazówki

Sposób pierwszy – możesz narysować elementy charakterystyczne dla danego filmu / serialu. O co chodzi? Na przykład dla Przyjaciół mogą to być kanapa, kubki z kawą, znak Central Perk, parasolki z intro, gitara Phoebe. Możesz też narysować ulubioną scenę z filmu lub serialu i osadzić w niej siebie!

Może są jakieś seriale, które uwielbiasz, a o których zapomniałaś – tutaj znajduje się lista moich ulubionych relaksujących seriali.

Dzień 3. – 25.03. – Ulubiona potrawa, przepis, coś słodkiego

Rysuję ulubieńców dzień 3

To zadanie jest łatwiejsze – narysuj swoje ulubione jedzenie lub coś słodkiego.

Wskazówki

Możesz zwyczajnie przedstawić na rysunku swoją ulubioną potrawę, przekąskę albo coś słodkiego, co sprawia, że Twój dzień jest piękniejszy. Albo – zobrazować przepis na ulubione danie za pomocą rysunków.

Dzień 4. – 26.03. – Ulubiona książka

Rysuję ulubieńców dzień 4

Dzień czwarty poświęcamy książkom.

Wskazówki

Łatwiejsza droga – narysuj okładkę ulubionej książki. Trudniejsza droga – narysuj ulubioną scenę z książki. Albo wyobraź sobie, że jesteś jej bohaterem! Zostań czarodziejem w Hogwarcie na jeden dzień ❤️

Dzień 5 – 27.03. – Twój ulubieniec

Rysuję ulubieńców dzień 5

Dzień piąty poświęcamy swoim własnym ulubionym rzeczom. Może jest coś, co pomaga Ci przetrwać trudne chwile, a może coś, co bardzo lubisz, ale nie było uwzględnione na liście. Zobrazuj to! Możesz narysować też więcej rzeczy – dla przykładu – w zimie moje ulubione rzeczy to ciepły kocyk, poduszki, herbata z cytryną i imbirem, kawa piernikowa ze Starbucksa, czytnik ebooków i komputer z Netflixem. Możesz zrobić coś w tym stylu albo narysować tą jedną wyjątkową rzecz (a może osobę?).

Opisy pod zadaniami to oczywiście propozycje – w całym wyzwaniu chodzi o puszczenie wodzy fantazji. Zinterpretuj zadania tak, jak chcesz!

Dla ułatwienia rozpoznania pod dodanym zdjęciem dodaj też opis – podpisz ulubioną planszówek czy książkę, by pomóc innym później ją znaleźć w Internecie.

Grafiki do udostępniania

Pod spodem znajdują się grafiki o wyzwaniu rysunkowym do udostępnienia na Instagramie i na InstaStories. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz je u siebie i mnie oznaczysz. Dzięki temu więcej osób dowie się o wyzwaniu i być może zechce wziąć udział 😊.

Wyzwanie rysuję ulubieńców instagram
Wyzwanie rysuję ulubieńców stories

To co, widzimy się jutro?

Do zobaczenia na Instagramie!

Udostępnij:

Inne wpisy